Nasze Serwisy: Szkoła MZSP Nabór Regionalna Olimpiada O Wielkich Polakach
XVII Olimpiada<br>SŁUŻEBNICA BOŻA MATKA ANNA KAWOREK XVI Olimpiada<br>Słudzy Boży Rodzina Ulmów XV Olimpiada<br>Święty Zygmunt Szczęsny Feliński XIV Olimpiada<br>Święty Jan z Dukli XIII Olimpiada<br>Sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki XII Olimpiada<br>Błogosławiony Ks. Bronisław Markiewicz XI Olimpiada<br>Sługa Boży ks.kard.Stefan Wyszyński X Olimpiada<br>Błogosławiony Edmund Bojanowski IX Olimpiada<br>Sługa Boży ks. Jerzy Popiełuszko VIII Olimpiada<br>Sługa Boży Jan Paweł II VII Olimpiada<br>Sługa Boża Anna Jenke VI Olimpiada<br>Błogosławiony August Czartoryski V Olimpiada<br>Błogosławiony Ks. Bronisław Markiewicz IV Olimpiada<br>Święty Biskup Józef Sebastian Pelczar III Olimpiada<br>Błogosławiony Ks. Jan Balicki II Olimpiada<br>Błogosławiony Ks. Bronisław Markiewicz I Olimpiada<br>  Papież Jan Paweł II

Wyniki półfinału i obowiązująca literatura do etapu trzeciego - finału

Wydział Nauki Katolickiej Kurii Metropolitalnej w Przemyślu informuje,
że II etap (archiprezbiteralny) XXII Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Wielkich Polakach
o Służebnicy Bożej Annie Jenke dla uczniów VII i VIII klas szkół podstawowych
został przeprowadzony w czwartek, 10 marca 2022 r. w szkołach macierzystych.

Komisja Diecezjalna Olimpiady o Wielkich Polakach na podstawie Regulaminu (pkt. 10), podjęła decyzję o zakwalifikowaniu do finału następujących uczniów.

Archiprezbiterat Bieszczadzki:

  1. Julia Włodarczyk – SP w Wojtkowej – 31 pkt.
  2. Anna Kofara – SP w Berezce – 27 pkt.
  3. Marta Konopka – SP w Czarnej Górze – 20 pkt.

Archiprezbiterat Jarosławski:

  1. Klaudia Płonka – SP im. św. Jana Kantego w Tryńczy – 41 pkt.
  2. Weronika Korba – SP im. ks. St. Sudoła w Wiązownicy – 32 pkt.
  3. Magdalena Prasoł – SP im. św. Jana Kantego w Tryńczy – 32 pkt.
  4. Wioletta Kuśnierz – SP im. św. Jana Kantego w Tryńczy – 30 pkt.
  5. Miłosz Laska – Zespół Szk. – Przed. w Orłach – 29 pkt.
  6. Laura Noga – Zespół Szk. – Przed. w Tuczempach – 29 pkt.

Archiprezbiterat Krośnieński:

  1. Gabriela Matusik – SP im. Jana Pawła II w Lubatowej – 40 pkt.
  2. Wiktoria Mendyka – SP im. Jana Pawła II w Lubatowej – 38 pkt.
  3. Rafał Kuczek – SP w Dobieszynie – 29 pkt.
  4. Milena Kuczała – SP w Iwoniczu Zdroju – 29 pkt.
  5. Roksana Kabala – SP w Korczynie – 29 pkt.
  6. Izabela Zwiercan – SP w Korczynie – 29 pkt.

Archiprezbiterat Łańcucki – Łańcut:

  1. Mołoń Natalia – SP im. Św. J. Kantego w Łopuszce Wielkiej – 46 pkt.
  2. Skubisz Konrad – SP im. Św. J. Kantego w Łopuszce Wielkiej – 45 pkt.
  3. Balawajder Klaudia – SP im. Św. J. Kantego w Łopuszce Wielkiej – 43 pkt.
  4. Świst Sebastian – SP nr 2 w Wesołej – 39 pkt.
  5. Markowicz Wiktoria – ZS w Kosinie – 38 pkt.
  6. Depciuch Anna – SP w Cieszacinie Wielkim – 37 pkt.

Archiprezbiterat Łańcucki – Leżajsk:

  1. Karolina Zygmunt – Zespół Szk. – Przed. nr 2 w Leżajsku – 30 pkt.
  2. Julia Łazarowicz – ZS w Dębnie – 29 pkt.
  3. Klaudia Żuraw – SP im. ks. kard. S. Wyszyńskiego w Sarzynie – 27 pkt.
  4. Bernadetta Zebzda – SP im. ks. kard. S. Wyszyńskiego w Sarzynie – 25 pkt.

Archiprezbiterat Przemyski:

  1. Maja Szybiak – ZS w Nienadowej – 39 pkt.
  2. Miłosz Srogi – SP nr 16 im. Orląt Lwowskich w Przemyślu – 36 pkt.
  3. Iwona Młynarska – Zespół Szk. – Przed. w Dubiecku – 34 pkt.
  4. Maja Radochońska – SP w Buszkowicach – 34 pkt.
  5. Katarzyna Obszarna – SP im. Macieja Rataja w Wyszatycach – 33 pkt.
  6. Emilia Opałka – SP w Bachórcu – 31 pkt.

Archiprezbiterat Sanocki:

  1. Milena Łach – Szkoła Podstawowa nr 1 w Brzozowie – 42 pkt
  2. Anna Niemiec – Szkoła Podstawowa nr 1 w Brzozowie – 36 pkt
  3. Martyna Brzuszek – SP w Baryczy – 31 pkt
  4. Kamil Wróbel – Szkoła Podstawowa nr 1 w Brzozowie – 30 pkt
  5. Jadwiga Kyrcz – SP nr 2 w Sanoku – 29 pkt
  6. Julia Szczupaczyńska – SP w Zahutyniu – 28 pkt


Obowiązująca literatura do etapu trzeciego - finału

a) Materiały z etapu pierwszego i drugiego,
b) Materiały na finał: Ks. H. Misztal, S. Bernadeta Lipian, Anna Jenke 1921-1976, Lublin 1994, ss. 17-229 [Pobierz]; Ks. H. Misztal, S. Bernadeta Lipian, Anna Jenke 1921-1976, Lublin 1994, ss. 337-363 [Pobierz] – tekst dostępny na stronach internetowych: olimpiada.mzsp.pl oraz wnk.przemyska.pl
c) Siostra Bernadeta Lipian, Z porywem serca, Jarosław 2021, s. 3-65.


Finał XXII Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Wielkich Polakach – o Służebnicy Bożej Annie Jenke odbędzie się w piątek, 27 maja 2022 r. w Parafii pw. Bożego Ciała w Jarosławiu.

W imieniu organizatorów dziękuję wszystkim odpowiedzialnym za przeprowadzenie tego etapu, a zwłaszcza ks. Mirosławowi Dubielowi (archiprezbiterat bieszczadzki), ks. Jerzemu Gałązce (archiprezbiterat przemyski), ks. Pawłowi Wojakiewiczowi CSMA, ks. Mirosławowi Grendusowi (archiprezbiterat krośnieński), ks. Markowi Blecharczykowi i ks. Witoldowi Orzechowskiemu (archiprezbiterat łańcucki: Łańcut – Leżajsk), ks. Maciejowi Kandeferowi (archiprezbiterat jarosławski), ks. Jackowi Michno (archiprezbiterat sanocki). Wyrażam również wdzięczność wszystkim katechetom, dyrektorom szkół i nauczycielom, którzy zaangażowali się w przygotowanie swoich wychowanków.

Z pozdrowieniami, wdzięcznością i życzeniami Błogosławionych Świąt Wielkanocnych
ks. Waldemar Janiga
Dyrektor Wydziału Nauki Katolickiej



Kalendarz

Ni Po Wt Śr Cz Pi So
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
· Gości online: 9

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 2
· Najnowszy użytkownik: Admin